Kontejnerové realizace jsou čím dál častěji industriální realizace pro firemní klienty jako show roomy nebo pojízdné prodejny. Stejně je tomu i tomto případě. Realizace na kterou si nikdo netroufl ale mi se nezalekli. Přesto že je budova nad cestou a na hranici pozemku vrhli jsme se do realizace po hlavě. Protože ani investor si neuměl přestavit jak by mohla realizace vypadat a k projektu se museli vyjadřovat spoustu stran byl první a nezbytný krok vytvořit hmotovou studii realizace. Díky studii se celý projekt dal do pohybu a jsme přesvědčeni že bez ní by se do teď zainteresované strany nedohodli na realizaci.

Kontejnerové showroom

Protože je kontejnerový dům na patro a z důvodů přesahů kontejnerů bylo potřeba postavit přímo na pozemku masivní 10 tunovou nosnou konstrukci. Nad pozemkem je dokonce dvojí vysoké napětí takže jsme museli při usazování kontejnerů odpojit dráty vysokého napětí. Takže pokud vám někdo tvrdí že nemůžete realizovat mobilní dům kvůli přítomnosti vysokého napětí i to se dá řešit. Spodní dva kontejnery budou sloužit jako skladovací prostory. Vrchní patro je pak situované jako velké showroom s velkými prosklenými plochami.

Jsme velmi rádi že investor byl otevřený novým postupům a technologiím a mohli jsme si tak vyzkoušet spoustu novinek které jsme zavedli a díky kterým jsme schopni dnes dělat s kontejnery zase úplně nové věci, které ještě loni nebyli možné bez kompromisů nebo úlevách na energetické náročnosti kontejnerových domů a budov. Krásným důkazem je že ikdyž si chlapy uvnitř kontejneru topí a venku je 15 cm sněhu na střeše naší kontejnerové přestavby je pořád sníh zatím co s ostatních střech pomalu slízá.

Fotogalerie

Konečně máme u jednoho z našich kontejnerových projektů okna a můžeme se tak pustit do vnitřních roštů a izolace na kterou se tešte protože budeme používat zbrusu nový materiál! Každá kontejnerová stavba má své milníky a jedním z nich je když kontejnery tzv. otevřete… to znamená vyřežete všechny příčky a otvory na okna a zpravidla je to spojené i s výztuhami protože když ubíráte materiál musíte zase někde přidat jinak by se vám mohl kontejner zborti jako domeček s karet.

Konečně máme u jednoho z našich kontejnerových projektů okna a můžeme se tak pustit do vnitřních roštů a izolace na kterou se tešte protože budeme používat zbrusu nový materiál!

Dokončování externích detailů na kontejenrovém showroomu

Finální dokončení detailů na kontejnerovém showroomu. A protože ďábel je v detailu dali jsme si opravdu záležet.

Chci podobný mobilní projekt ::

    Přiložením přílohy například fotografie vaší představy výrazně urychlíte celý proces (pdf,png,jpg)