Další mobilní domek doputoval ke svému majiteli až do Českých Budějovic. Zpravidla dopravce u nás na firmě mobilní dům naloží a my jsme pak až u finálního usazení. Tentokrát jsme se i osobně zúčastnili kompletní dopravy. A musím uznat že to byl zážitek na který dlouho nezapomene, dokonce i Milan, zkušený řidič kamionu uznal že takový profesionální výkon ještě neviděl.

Dalitrans měl celou dopravu zorganizovanou tak precizně že dvě doprovodná vozidla před a jedno doprovodné vozidlo za mobilním domem  fungovali jak osobní ochranka. Celou cestu se starali o to aby hlavní auto s výkonem 750 koní prostě jelo hlava nehlava bez jakýkoli zdržování. Nedopustili žádnému vozu aby vyjel někde z boční uličky nebo narušil kolonu vozů. Dokonce nějak ošetřili že jsme nepotkali jedinou srnku přesto že když jsme jeli o dva dny později sami tak jsme jich potkali hromadu. Výměna doprovodného slovenského týmu za český tým byl takový orchestr že čeští celníci jen hleděli. Dorazili jsme na místo určení o hodinu dřív a mohli jsme tak využít čas k úpravám stromů na posledních 100 metrech cesty které byli kritické.

Sadíme novou jedličku

Nakonec doprava, to s čeho jsme měli největší obavu, dopadlo jako jediné na jedničku. Bohužel jsme si neporozuměli během komunikace s firmou zajištující složení domečku a i přes požadavek na 100 tunový jeřáb jsme dostali pouze 30 tunu což byla tak akorát aby nám mobilní dům složili z přepravního vozu, ale už nebylo v jeho silách složit mobilní dům až na místo určení i když se musí uznat že operátor jeřábu se fakt snažil.

Dům tak nakonec zůstal pár metrů od připravené spodní stavby a bylo nutné objednat větší jeřáb a vydat se do Českých Budějovic znovu. Na podruhé naštěstí už vše dopadlo na jedničku a i přes nutnost pokácet pár stromů jsme mobilní dům 9×4 usadili. Protože osobně jsem velký odpůrce kácení stromu, tak jsme za každý pokácený strom vysadili dva nové přestože už to byli staré stromy za zenitem.

Protože na zmíněných 100 m jsme nechtěli ořezávat haluze stromů na pozemcích kolemcesty více než bylo nezbytně nutné a možné , bylo nutné opravit mírné oděrky a znečistěni fasády právě od převážně jehličnatých stromů. S tohoto důvodu jsme sebou měli kompletní montážní tým a tak hned po usazení borci vletěli na domeček a natřeli znova kompletně celou fasádu, připojili jsme svody dešťové vody, odpady, připojili vodu a elektřinu. tak aby jsme mohli nakonec domeček předat klientovi. Jednou z důležitých dodělávek byla i montáž skleněné zástěny do koupelny protože tu jsme z bezpečnostních důvodů montovali až na místě. Mobilní dům jsme tak předali klientovi v perfektní kondici i přes více než 500km (kvůli nadrozměrným rozměrům bylo nutné některé úseky složitěji objíždět)

Co je ovšem nejdůležitější klient byl tak moc hodný že jsme se sním mohli domluvit že tento dům bude po určitou krátkou dobu sloužit jako dům referenční. Takže máte-li zájem stačí nám zavolat a mi vám domluvíme prohlídku. Budeme se těšit že se brzy sami přesvědčíte o kvalitě naší práce.

Fotogalerie referenčního domu

Má zájem o vlastní mobilní dům

    Přiložením přílohy například fotografie vaší představy výrazně urychlíte celý proces (pdf,png,jpg)