Luxusní kontejnerová kancelář ze dvou 45 stopých kontejnerů s 1,2m odsazením. Kontejnery navíc mají výrazný převis oproti základové descepodepřený designovými sloupy. Zakázku jsme realizovali na jaře 2021 během Corona Lock downu což bylo samo o sobě výzva. Počasí nám moc nepřálo, takže nám věčně pršelo nebo sněžilo za krk ale i tak jsme se s tímto projektem porvali na výbornou. Dokonce jsme společně s borci od Borak Building s.r.o. vymysleli pár zlepšováků kterými jsme celý proces jak urychlili tak ušetřili na materiálu.

Budova byla koncipována jako kancelář s malou serverovnou ale s potenciálem po čase ji změnit na bydlení pro pár (majitelé zadavatelské firmy). Byla to první realizace kde jsme pracovali oproti 40 stopým kontejnerům tentokrát s 45 stopými tedy 13,5 metrovými. Ono se řekne že je to kontejner jen o 1,5 metru delší než klasický ale jde o to že těchhle 1,5 je sakramentsky dobře konstrukčně vyřešeno takže při designu vaší přestavby se vám snadno stane že se trefíte zrovna do výztuh nebo nosníků které je bud nevhodné narušit nebo minimálně velmi pracné.

Do budoucna bych si dobře rozmyslel jestli má cenu použít pro realizaci 45 stopé kontejnery a jestli se nedá potřebného půdorysu dosáhnout jiným možná i elegantnější způsobem. Každopádně dílo se podařilo a věřím že bude investorovi dobře sloužit. Do vnitřních téměř 100m2 jsme vměstnali koupelnu kuchyni jeden velký open space, servrovnu a v čele u budoucí terasy ještě kancelář.

Do budoucna bych si dobře rozmyslel jestli má cenu použít pro realizaci 45 stopé kontejnery a jestli se nedá potřebného půdorysu dosáhnout jiným možná i elegantnější způsobem.

Tato realizace byla nakonec klíčová v nasmeřování naší firmy a také mojí osobně. Celý projekt probíhal v kooperaci se stavební firmou Borak Building se kterou jsme celý projekt realizovali a kteří ho ve fázi hrubé stavby prakticky převzali a já pak už fungoval už jen jako projektová podpora a konzultant. Borak building do té doby neměli zkušenosti s kontejnerovými přestavbami a tak využili mé dlouholeté know how. Upřímně spolupráce nám fungovala tak dobře že jsme dali hlavy dohromady a domluvili do budoucna hlubší spolupráci a jejím výsledkem je i tahle stránka a Borak Mobilehauses s.r.o. Vice se dočtete o našem projektu zde.

Chci podobný kontejnerový dům

    Přiložením přílohy například fotografie vaší představy výrazně urychlíte celý proces (pdf,png,jpg)

    Fotogalerie kontejnerové kanceláře