Protože s výrobou mobilních domů rozhodně nezahálíme aktuálně po tom co jsme vytáhli  dva domy ( jeden mobilní loftový a modulární chata) před dílnu jsme se rovnou pustili do dalších. Jedním je mobilní dům s loftem 10,5x 4,3 m a potom v porovnání s předchozím jeden „malý“ Mobilní dům 1 s loftem. Ano není to náhoda že v podstatě 3/4 domů které aktuálně máme ve výrobě jsou loftové. Upřímně prostě lofty máme rádi, dává nám to logiku v tom smyslu že je to hodně muziky za málo peněz. Prostě na zastavěném metru máte ne jedno využití v „přízemí“ ale dvě  i ten loft nahoře ať už je to prostě jenom na přespání nebo na hraní pro děti nebo prostě pouze  pokoji pro hosty na přespání. Tak nebo tak prostě za 1 placený metr máte dvě využití což je vždycky dobré.

Mobilní loftový dům

Takže k prvnímu mobilnímu domu. Je to v podstatě náš prototyp který jsme nedávno ve spolupráci s klientkou dá se říct že vymysleli. Respektive tenhle koncept jsme měli již v návrzích našeho prototypu Tiny housu ke kterému jsme se zatím ještě nedostaly. Celá ta vychytávka spočívá v podstatě v tom že do velkého loftu 4,5×3,8 vstupujete  vlastně úplně vzpřímeně díky tomu že jsme vlastně vytvořili takzvanou transportní platformu pomocí které  podél celého loftu bez problémů projdete aniž byste se museli plazit po kolenou což je pro děti cool ale nekomfortním pro nás dospěláky.

Foto z usazení loftového domu

Výroba loftového domu den první

Na tomto prototypu si vyzkoušíme jak to bude fungovat co to bude dělat co to udělá konstrukčně a co to udělá designově.

Výroba loftového domu den druhý

Tento mobilní loftový dům má další specifikum. Když jsme si dali tu práci že jsme uživatelům tohoto mobilního domu v podstatě zpříjemnily vstup do loftové části tak nám dávalo logiku aby tento loft byl co nejprostornější to znamená původní šikmou střechu jsme v prostoru v loftu narovnali, takže dům má vlastně dva typy střechy nad lovftem je klasická plochá střecha a nad open space je klasická šikmá střecha.

Loftový mobilní dům den třetí

Samozřejmě nic není zadarmo a když se někde ubere, někde se musí přidat to znamená transportní plošina podstatně zasahuje do světlé výšky koupelny a pracovny potažmo pokoje což ale není až takový mínus, protože v koupelně vzniklého prostoru využijeme k umístění technologií a v pracovně bude pod tímto sníženým stropem umístěna postel.

Výroba mobilního domu s loftem den čtvrtý

Výroba mobilního domu s loftem den pátý

Další foto z výroby mobilního loftového domu

Dokončování dřevěné odvětrávané fasády

Mobilní loftový dům konečne na světle