Modulární domy

Modulární domy

Výroba mobilních domů nás přivedla k realizaci domů klasických, ale protože máme rádi výrobu u nás ve výrobě kde máme vše pod kontrolou (hlavně počasí) rozhodli jsme se že nabídneme i modulární řešení vašeho domu. Váš dům postavíme z mobilních jednotek které pak složíme až u vás na pozemku do kompletního domu během jediného dne. U vás pak během týdne dokončíme spoje v místech přechodu mezi moduly a fasádu, případně střechu a pozemní práce kolem domu. Pro zjednodušení vám nabízíme několik základních modulových řešení, která se nám už osvědčila v době kdy jsme realizovali ještě kontejnerové domy.

Modulární domy jsou jako lego stavebnice, stačí si vybrat

Modulární dům Z

Modulární dům -dva moduly do Z

Modulární domy L

Modulární dům -dva moduly do L

Modulární dům B

Modulární dům - dva moduly - Bungalov

Modulární domy

Výhody našich modulárních domů:

 • Na vašem pozemku se nic neděje celá stavba probíhá u nás ve výrobě
 • Aktuálně jsme výrazně rozšířili výrobu takže dům může být hotový dřív než vyřídíte stavební povolení
 • Garantujeme kvalitu našich materiálů a provedení dáváme tak 20 letou záruku
 • Naše mobilní modulární stavby jsme schopni realizovat již od 25000 kč za m2
 • Je trvanlivá, garantujeme stejnou životnost jako u zděné stavby
 • Není nutné realizovat základovou desku, modulární dům lze umístit na patky či vruty
 • Můžete kdykoli navštívit, jak naši výrobu, tak vzorový dům v Žilině a brzy v Uherském Hradišti
 • Od podpisu smlouvy je cena fixovaná a nezmění se ani v dnešních turbulentních cenách
Modulární domy

Více informací o modulárních domech

Všichni jsme si jako malí hráli s legem, prostě jsme skládali základní kostičky na sebe nebo vedle sebe tak abychom pomocí základních prvků (modulů) poskládali složitější a vetší komplexy. z

No a přesně takhle funguje modulární výstavba . Pomocí jednoduchých základních modulů jsme schopni sestavit komplexní sestavy tak abychom docílili potřebné velikosti a kompozice. Moduly se pak mohou dotýkat nebo vzájemně překrývat. Jednotlivé moduly jsou pak vyrobeny u nás ve výrobě v teple a suchu, kde máme plnou kontrolu nad kvalitou a fyzikálními podmínkami za kterých modul vzniká. odpadá spousta zbytečného času nutného k přesunům dělníků při stavbě dřevostavby přímo u vás na pozemku. 

A hlavně se vyvarujeme rozmarům počasí které nejen stavbu protahují ale hlavně prodlužuje. Modulární výstavba je tak ve finále přesnější, rychlejší a hlavně i levnější než klasická výstavba. Odpada také hluk nepořádek a neustálý ruch na vašem pozemku.

Modulární domy

Modulární domy jsou standartně již z výroby vybaveny následujícím
– 2-skla vakuovaná /antracit-antracit/
– vnitřní povrchy (sádrokarton)
– vnější povrch natahovaná fasáda/odvětrávaná dřevěná fasáda/fasádní oplechování
– plovoucí podlaha+ inteligentní* infračervené podlahové vytápění  v podlaze
– oplechování jak ve spodní části domu tak až do výšky 1m proti škůdcům
– kompletní rozvody vody a elektriky, wifi
– parapety, vnitřní i vnější svítidla
– kompletní kouplena: kompletní sanita/WC, sprcha, průtokový ohřívač, umývadlo se skřínkou/, podlahové odporové topení a sušák na ručníky
– venkovní nezamrzající vývod na zahradní hadici
– svod deštové vody fasádou
– příprava na hromosvod
– hydroizolace pochozí nosné střechy (příprava na zelenou střechu, terasu, vířivku a další)
– záhrubně a interiérové dveře
– kompletní příprava (voda, el., odpady ) ma kuchynskou linku
– 2x pasivní odvětrávání (wc, a příprava na digestoř v kuchyni)
– HS portál bezbariérový
– vstupní dveře

Cesta k vašemu vysněnému mobilnímu nebo modulárnímu domu je vždy trochu jiná ale v následujících bodech jsme vám shrnuli typický postup při realizaci.

Prvotní kontakt
Výběr řešení vám na míru
Zpracujeme vám cenovou nabídku
Obhlídka pozemku z hlediska dostupnosti těžké techniky
Potvrzení realizace díky dostupnosti terénu
Podpis smlouvy (při podpisu smlouvy je vám vystavena faktura na zálohu ve výši 60%)
Vypracování hmotové studie pro případné řízení s úřady
Vypracování výkresové dokumentace pro výrobu (půdorys, řezy, pohledy)
Odsouhlasení si detailů jak v interiéru tak v exteriéru.
Výroba modulů
Potvrzení klientem že je modul připraven k přepravě
Úhrada 30% částky včetně DPH
Expedice modulů na místo určení
Montáž na místě určení, spojení modulů, případné více práce.
Připojení modulů na IS, podpis předávacího protokolu , převzetí manuálů a záruk
Doplatek 10% včetně DPH

Skladba stěny

Naše modulární domy přepravujeme na speciálních nízkoprofilových podvalnících, které jsou schopné převážet až 13 metrů dlouhé náklady. Součástí realizace každého projektu je nutná prohlídka našeho technika nebo proškoleného obchodního zástupce. Tudíž vyrážíme na pozemek již s jistotou že se tam objekt dostane. Jelikož se téměř vždy jedná o nadrozměrný náklad, musí dopravce vždy požádat o speciální povolenku na danou konkrétní přepravu a společně s kamionem musí jet doprovodné vozidlo. Jeden modul může vážit až 20tun takže je vždy nutný jeřáb s potřebnou nosností a dálkou ramene, jeřáb a dopravu můžete nechat kompletně v naší režii. Lze se zjednodušením říci že doba potřebná pro usazení jednoho modulu je cca 2 hodiny.

Bohužel spousta výrobců mobilních a modulárních domů vám budou tvrdit, že na tyto objekty není potřeba stavební povolení. Což je sice pravda ale řekneme li A musíme říci i B.  A to je že i když se nejedná o klasickou nemovitost váš mobilní nebo modulární dům bude stavebním úřadem podle zákona brán jako výrobek plnící funkci stavby. Zatímco klasická stavba vzniká přímo na staveništi, kde potom i zůstane, výrobek plnící funkci stavby vzniká v naší výrobně a následně jej přemísťujeme na víš pozemek. Kažopádně výrobek plnící funkci stavby je nutné minimálně ohlásit stavebnímu úřadu.
Tato problematika spadá pod novelu č. 350/2012 Sb.,  která mění zákon č. 183/2006 Sb. o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů.  A to tak, že je rozšířena definice slova „stavba“ o ustanovení, že se za stavbu považuje i výrobek, který plní funkci stavby.  Nezáleží tedy na materiálu a konstrukci vašeho bydlení, i tak se návštěvě patřičných úřadů nevyhnete.

O tom, zda můžete na svůj pozemek mobilní dům umístit, rozhoduje stavební úřad, a to na základě stavebního zákona. K tomu, aby vše proběhlo hladce, budete muset splnit několik podmínek. Vaše stavba musí:

být v souladu s cíli územního plánování.
být v souladu s charakterem území.
být v souladu s místní infrastrukturou.
být v souladu s požadavky zvláštních právních předpisů a se stanovisky dotčených orgánů.
být v souladu s požadavky stavebního zákona jeho provádějících stavebních předpisů.
být v souladu s požadavky na využívané území.

Velkou výhodou žádání o možnost umístění mobilního domu je to, že na rozdíl od typické nemovitosti nežádáte o běžné stavební povolení, kde byste museli doložit drahou a složitou projektovou dokumentaci.
Pokud chcete, aby vše proběhlo bez potíží, začněte s tím, že patřičnému stavebnímu úřadu předložíte žádost o vydání územního souhlasu – dokument má název Oznámení o záměru v území. Součástí dokumentu musí být i doloženo vlastnictví pozemku či jiný doklad, který dokáže, že „nebudete stavět na cizím“, postačí například nájemní smlouva. Dále potřebujete dokumentaci, která zahrnuje půdorysné řešení uspořádání daného objektu a plán s umístěním (lokací) modulárního domu na pozemku (Studie vašeho záměru). Nemělo by chybět ani vyjádření veřejné technické a dopravní infrastruktury. V případě, že se bude mobilní dům nacházet blíže než dva metry od hranice pozemku, potřebujete také souhlasy od majitelů sousedních pozemků.

Úřad pak má ze zákona 30 dní na vyřízení vaší žádosti. Pokud jste „rebel“ a chcete si mobilní nebo modulární dům na pozemku postavit „na černo“ bránit vám samozřejmě nebudeme ale tento postup úplně nedoporučujeme. Vždy doporučujeme si nechat minimálně vypracovat Studii vašeho záměru a s tímto dokumentem si udělat malý průzkum na stavebním úřadu. Naše zkušenosti ukazují, že každý stavební úřad si problematiku možnosti umístění mobilní modulární dřevostavby vykládá jinak.

Protože ukázaná platí - naše modulární domy

Chci svůj modulární dům

  Přiložením přílohy například fotografie vaší představy výrazně urychlíte celý proces (pdf,png,jpg)

  Rychlý kontakt

  Ing. Karel Spurný
  Na řádku 1147 / Kunovice
  Uherské Hradiště
  tel: +420 774 613 944

  Odebírejte aktuální novinky a akce