Každoděnní update výstavby modulární chatky

modularni-chata
Na této stránce budu prakticky na denní bázi aktualizovat postupnou výrobu našeho Modulární chatky 6×4,3 a protože se tento model ujal věřím že i vy oceníte naši otevřenost a možnost nahlížet aspoň takhle na dálku do výroby. Samozřejmě se můžete kdykoli přijít podívat i osobně po dohodě na 774613944. Jedná se modulární chatu která se tedy skládá ze dvou modulů a abyste měli představu co se nám rodí pod rukama zde je vizualizace a půdorys:

Fotografie hotového interiéru po zabydlení

Výroba Modulární chatky 6×4,3 den první


Když děláme podlahu resp. dno mobilního domu, tak si dáváme záležet aby byl opravdu voděodolný. takže kvalitní nesavá OSB, hydro fólie, a na závěr pozinkovaný plech. Takže dovnitř nemůže ani vlhko ani hmyz ano hlodavci a jiná havěť.

Výroba Modulární chatky den druhý

Den druhý ve výrobě kdy jsme dokončili všechny zdi spodního patra, a zaizolovali jsme kompetentní základovou desku a zaklopili ji OSB. Pak jsme se hecli ze synem když jsme na dílně osiřeli a postavili dvě zdi prostě jen pro ten pocit že může pomáhat.

Časosběrné video z výroby modulární chaty. Nevěřili byste jak je zeď z KVH hranolů 160×60 těžká!

Den třetí výroby modulární chatky

Protože borci ve výrobě nejsou zrovna profi fotografové a jsou víc do práce než do dokumentace máme z třetího dnu výroby modulární chatky jen tyto umělecké fotografie ale i za ně jsme vděční.


Výroba modulární chaty den čtvrtý

Čtvrtý den výroby modulárního domu jsme se vrhli na vrchní patro domu. Respektive strop přízemí, podlahy prvního patra a obvodových zdí a štítových zdí. Protože kvůli montáži a transportu skládáme podlaží trochu netypicky byl to zápřah na hlavu ale to je u prototypu vždycky . Všechny úpravy si pečlivě zaznamenáváme a další modulární nebo mobilní domy tohoto typu už pojedou jak na běžícím páse.Výstavba patrového domu den pátý

Den pátý stavby modulárního mobilního patrového domu respektive chaty. Dnes jsme se vrhli na vnitřní rozvody to znamená dnes jsme udělali kompletní elektroinstalace, rozvody odpadů, teplé a studené vody. Dokončili jsme část schodiště a opláštili částečně vrchní patro a podlahu ve vrchním patře.


Vyroba patrového domu ..den šestý

Dnes se kluci vrhli na konstrukci střechy a protože jim šla práce od ruky tak nakonec osadili mobilní dům rovnou i izolací a ne jen tak ledajakou 🙂

Vyroba patrového mobilního domu ..den sedmý

Dnes jsme se vrhli na vnitřní izolace modulárního domu a zaklopeným parotěsnými fóliemi. Naskladnili jsme materiál na rošty a fasádní izolaci a já se postil do koupelny kde jsem se vyhrál s hezkým designovým prvkem.

Rošt pro odvětrávanou dřevěnou fasádu ..den osmý

Dnes se kluci mimo oplechování na Mobilním domě s loftem pustili do roštu pod odvětrávanou fasádu. Modulární chatka bude mít vertikální dřevěnou fasádu ze sibiřského modřínu s náhodným střídáním tloušťky palubek.

Parotěsná fólie a izolace pod rošt ..den devátý

Dnes se borci na dílně pustili do zaklopení spodní části modulární chatky a to samozřejmě parotěsnou fólií, kde další vrstva bude vertikální rošt pravděpodobně 20×30 a na ten přijde znova horizontální rošt 20×30 a na něj už sibiřský modřín. Na vrchní části modulární chatky se dokončovala izolace a příprava roštu ve stejném scénáři.

Den desátý výstavby modulární chatky 6×4,3 m

Desátý den výstavby modulární chaty jsme se pustili do dokončení střechy. Protože dbáme na designu zvolili jsme matný antracitový falcovaný plech s hrubou texturou. Tenhle falcovaný plech působí opravdu hodně dobrým dojmem. Stejný dekor budeme používat i na části fasády v kombinaci s dřevěnou odvětrávanou fasádou. Vytvořili jsme si ohýbáním vlastní řešení rýny tak, aby nedošlo k přesahům mino profil chatky kvůli transportu.

Kompletace modulární chatky den jedenáctý

Dnešní dopoledne se neslo ve světle příprav na polední transport kontejneru směr Lipno. A když už se před halou měl objevit jeřáb (auto s rukou) tak jsme se rozhodli využít toho a zkompletovat modulární chatku před halou aby sem nám lépe finišovala fasáda a také se uvolnilo místo na dílně pro další mobilní domy.Protože se potýkáme s omezenými rozměry haly a absencí portálového jeřábu museli jsme si poradit po staru. Naštěstí Borkův Land Rover má pod kapotou dost koní. Zbytek už obstarala největší „ruka“ v ŽILINĚ. Modulární chatka krásně zapadla a vše pasuje jak má a kluci můžou pokračovat v práci na fasádě a druhá parta se brzo pustí do dalšího mobilního domu. 

Práce na interiérových prvcích den dvanáctý

Protože v mobilních domech potřebujeme ušetřit každý centimetr a speciálně jedná-li se o mobilní dům patrový. V takovém případě se snažíme schodiště maximálně využít. To znamená úložné prostory ukryté do schodiště jsou samozřejmostí. V tomhle případě je pod schodištěm ukrytá dokonce pračka. A malý úložný prostor který náš truhlář vytvořil v posledním schodu…. to je prostě pecka. Vždycky nás potěší když kluci v týmu vymysli nějakou vychytávku která nebyla ve výkresech a překvapí nás.

https://www.youtube.com/watch?v=cQlkKSzUZ6cInteriérové obklady- den třináctý

Kluci ve výrobě se vrhli na interiérové obklady v tomto případě jsme volili Tatranský obklad není to úplně vidět ale na zdi je mořený trochu do bíla a na stropy jsme ho nechali čirý. Zítra jdeme montovat kuchyni a schody tak se těšte na nové fotky.


Instalce schodů a kuchyně den čtrnáctý

Interiér a exteriér den patnáctý

Na této modulární chatce finišujeme interiérový obklad interiérovou palubkou, (na Slovensku tomu říkej tatranským obkladem) děláme špalety a druhá partie ve stejný moment pracuje na vnější fasádě v tomhle případě fasádní plechu.

 

https://youtu.be/zuK978l1-7M

Dřevěná odvětrávaná fasáda na mobilním domě ..den šestnáctý

Konečně se můžeme pochlubit prvními snímky dřevěné odvětrávané fasády na naší modulární chatce v tomto případě používáme sibiřský modřín 90 na 20 mm v kombinaci s antracitovým plechem a jak můžete vidět kluci si fakt dávají záležet a vypadá to naprosto precizně… těšte se příští týden bude domeček už komplet ve finálním kabátě.

https://youtu.be/L5oPXbWqJN8

Infra topné folie v podlaze ..den sedmnáctý

Koupelna pod schodištěm

Usazení na pozemku u klienta